Recytacja... ważna sprawa

dziewczyna

W każdy poniedziałek od godz.13.00 do 14.00 oraz w czwartek od godz.8.30 do 9.50 w naszej świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia dla członków kółka ,,Miłośnicy poezji".

Na zajęciach:

dzieci uczą się wymawiać wyraźnie słowa, poprawnie akcentować, a za pomocą akcentu zdaniowego, wyróżniać najważniejsze wyrazy, świadomie regulować siłę głosu, dostosowywać tempo recytacji do charakteru tekstu, oddawać uczucia odpowiednią barwą głosu.

Poprzez zabawę uczniowie rozwijają wyobraźnię, twórcze myślenie, rozpoznają swoje umiejętności recytatorskie, nabierają pewności siebie, pokonują stres, wyrabiają sprawności manualne, przygotowując rekwizyty do występów, uczą się samodzielności i współpracy w zespole.

Zajęcia wspierają rozwój intelektualny dzieci, kształtują charakter i osobowość.

Promujemy utalentowane dzieci poprzez udział w konkursach recytatorskich: szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych.

Zapraszamy wychowanków świetlicy, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do zajęć kółka recytatorskiego. Możemy się pochwalić wieloma sukcesami w konkursach recytatorskich.

Udział w następujących konkursach: szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych i ogólnopolskich:

● ,,IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny,, Dzieckiem być….": ,,Kolory świata"( organizator Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie),
● Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej ,,Pierścień św.Kingi",
( przygotowanie dwóch uczennic : Wiktorii Kawa, Gabrieli Szczepanik).
● Konkurs poświęcony Patronowi naszej szkoły Orlętom Lwowskim (przygotowanie Gabrieli Szczepanik, II miejsce).
● Międzyszkolny Konkurs Online poświęcony osobie Jana Pawła II ( I miejsce - Gabriela Szczepanik).
Uczennica ćwiczy wzorcową recytację na zajęciach kółka recytatorskiego ,,Miłośnicy poezji",które prowadzę w ramach zajęć w świetlicy szkolnej.

Realizacja zadań i działań w ramach projektów:

● ,,Moda na czytanie".
● ,,Świat dziecięcej poezji".
● ,,Magia teatru".

Opiekun: Agnieszka Nowak