Klasa III B bawi się wesoło na ,,Ranczu Pasja ''

Klasa  III B  pod opieką pani wychowawczyni  M. Sroki odbyła wspaniałą wycieczkę  do  Rancza Pasji, które  położone jest  malowniczo wśród lasu. Na obszarze 5 hektarów dzieci korzystały z takich atrakcji jak: cztery dmuchańce, suchy basen z piłeczkami, dwu-poziomowy pawilon przygód, tor łuczniczy, tyrolka, magiczna sieć, krecik, dwa batuty, tor przeszkód,

Czytaj więcej...

"Origamiści z klasy IIb i IIc"

Twórczość plastyczna to ulubiona działalność dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Z ciekawością poznają nowe techniki, angażują się w wykonanie każdej pracy, a niekiedy wykazują także szczególne zdolności plastyczno-techniczne i pasje twórcze. 

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy IIb upodobali sobie szczególnie technikę origami i na zajęciach wykonali wiele pięknych prac. Z kolei liczna grupa chętnych uczniów z klasy IIc spotykała się raz w tygodniu na zajęciach kółka plastycznego, na których ogromną popularnością cieszyło się również origami.

Czytaj więcej...

Wakacyjne przesłanie teatralne V d

Klasa V d pod kierunkiem wychowawczyni Stanisławy Rakoczy przygotowała kabaretową inscenizację, zatytułowaną Chcecie bajki? Oto bajka. Występ poprzedziły zabawne monologi w wykonaniu uczennic klasy V c: Mai Galbarczyk, Emilii Bartoszek i Magdaleny Bednarenko. Wspaniałymi możliwościami interpretacyjnymi popisała się także kończąca naukę w naszej szkole Anita Starzec (VI b).

Czytaj więcej...

Sukces Filipa i Szymona!

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie online „Maks matematyczny”Filip Maziarka z kl. 4b oraz Szymon Krasoń z kl. 4a otrzymali w tym konkursie wyróżnienie, uzyskując odpowiednio trzecie i siódme miejsce w województwie.

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego ”English Star 2016”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z klas III-VI uczestniczyli w konkursie języka angielskiego pod hasłem English Star. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Czytaj więcej...

Relacja z wycieczki do Warszawy - Jak przygoda, to tylko w Warszawie

24 i 25 maja 2016 roku szóstoklasiści mieli okazję wyjechać na wycieczkę historyczną do naszej stolicy. Wszystkim dopisywał dobry humor – pomimo, iż musieliśmy stawić się na zbiórce już o czwartej pięćdziesiąt nad ranem.

   Do samej Warszawy dojechaliśmy o godzinie 11. Pierwszym punktem zwiedzania był cmentarz wojenny – Powązki, na którym zostały pochowane same znane

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny kl. 5 „Z ułamkami za pan brat”

Pod koniec maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas piątych „Z ułamkami za pan brat”. Pierwszy etap składał się z zadań zamkniętych, w których uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź spośród czterech podanych. Wymagało to od nich umiejętności szybkiego wykonywania obliczeń zarówno na ułamkach zwykłych jak i dziesiętnych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów:

Czytaj więcej...

III koncert charytatywny „Integracja rodzi się w sercu”

9 maja 2016 r. w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbył się  III już koncert charytatywny „Integracja rodzi się w sercu”, zorganizowany przez  Stowarzyszenie „To, co wspólne” i Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnowie.
Była to jedna z imprez towarzyszących obchodom Małopolskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.   Dochód z koncertu jest przeznaczony na wzbogacenie bazy szkoły o pomoce służące dzieciom wymagającym szczególnej opieki i specjalnych środków dydaktycznych. Wspomoże także leczenie ucznia klasy V, który  już od dwóch lat boryka się   z chorobą kości.

Czytaj więcej...

Sukcesy w Konkursie Językowo – Plastycznym „My Favourite Book”

Grupa uczennic naszej szkoły odniosła sukces w IV Międzyszkolnym Konkursie Językowo – Plastycznym „My Favourite Book”, którego organizatorem jest SP 5 w Tarnowie. I miejsce zajęła Nikola Bisek (kl. V e), II miejsce zajęła Nikola Zabawa (kl. V e),

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny kl. 4

Już po raz dziesiąty został zorganizowany w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas czwartych W świecie liczb naturalnych”. W pierwszej części konkursu uczniowie przede wszystkim wykazywali się biegłością w wykonywaniu działań na liczbach naturalnych. Najlepszym okazał się uczeń klasy 4b Filip Maziarka, który uzyskał maksymalną  liczbę punktów.

Czytaj więcej...

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador