Wycieczka na wystawę malarstwa Bernardo Bellotto

bellotto1Zapraszamy naszych uczniów do udziału w wycieczce na wystawę obrazów Bernardo Bellotto, która odbywa się w Zamku Królewskim w Warszawie. Bernardo Bellotto, często zwany też Canaletto, był najwybitniejszym malarzem obcym działającym w Polsce.

Pochodził z Wenecji a do Polski przybył na zaproszenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Bellotto był głownie malarzem wedut - pejzaży z widokami miast. Działał m.in. w Wenecji, Wiedniu, Monachium, Dreźnie i Warszawie. Drugim punktem programu wycieczki jest lekcja w Muzeum Narodowym w Warszawie pt. Muzealne przeboje. W czasie tej lekcji obejrzeć będzie można najważniejsze zabytki sztuki polskiej i europejskiej zgromadzone w warszawskim muzeum m.in. Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki czy Madonna z Dzieciątkiem Sandro Botticellego.

Wycieczka odbędzie się w piątek 25 listopada. Wyjazd spod szkoły o godzinie 5.00 powrót pod szkołę około godziny 24.00. W programie wycieczki obok zwiedzania dwóch muzeów przewidziane są dwa godzinne spacery po centrum Warszawy (zależne od pogody). Będą też dwie przerwy na posiłek we własnym zakresie. Około 12.00 na Starówce i około 19.00 w restauracji McDonalds w drodze powrotnej. Koszt wyjazdu wynosi 130 zł od osoby i obejmuje przejazd autokarem oraz wejścia do obu muzeów. Ze względu na trudy wycieczki jest ona przewidziana dla uczniów klas 6-8.

Zapisy na wycieczkę przyjmują pani Agnieszka Szułakiewicz i pan Marek Sztorc do 15 listopada.

Zgoda na wycieczkę umieszczona pod linkiem