Mamy To! - SP9 ze złotym medalem!

01Uczeń klasy V b Michał Franczyk oraz jego siostra Zosia Franczyk z VIII b jako jedyni reprezentanci Powiatu Miejskiego Tarnowa i zarazem naszej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie

wzięli udział w niezwykle silnie obsadzonych Małopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego, których finał miał miejsce w Kluszkowcach w dniach 14.III - 15.III. 2022 r. Na starcie stanęło ponad 300 młodych narciarzy alpejczyków. Reprezentowali oni wszystkie powiaty naszego województwa, w tym tradycyjnie będące,, zagłębiem'' narciarskich talentów, powiat tatrzański i nowotarski oraz niezwykle mocny powiat i miasto Kraków. Na trasach zjazdowych igrzysk pojawiły się ekipy klubowe z profesjonalnymi trenerami. Z przyjemnością informujemy, że Michał znany już wcześniej z innych osiągnięć w tej dyscyplinie (Mistrz Polski Family Cup 2019, brązowy medalista 2020, srebrny 2022, Zwycięzca Ligi KN 2022) odniósł ogromny sukces zwyciężając w zawodach Igrzysk. Należy podkreślić, co nadaje zwycięstwu szczególną wagę, że Michał aktualnie nie reprezentuje barw żadnego klubu, a jego jedynym trenerem jest Tata. Zwycięstwo Michała jest jednocześnie sukcesem naszej Szkoły Podstawowej nr 9, która oficjalnie zgłosiła go jako zawodnika reprezentującego jej barwy. Beneficjentem jego viktorii jest również powiat - Gmina Miasta Tarnowa, która - choć Michał był jedynym jej reprezentantem w swojej kategorii - ze względu na jego wysoką lokatę i taką ilość punktów - zajęła IV miejsce w rankingu powiatów (wynikające z sumy punktów poszczególnych reprezentantów). Michałowi gratulujemy zwycięstwa, a obojgu rodzeństwu dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Powodzenia na dalszej drodze sportowego rozwoju, nie zapominając o życzeniach niezmiennie dobrych wyników w nauce!”