Wielkanoc tuż, tuż,…

"Gaiczek zielony, czyli o polskich obyczajach wielkanocnych" to tytuł przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów klasy I d z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oglądając to przedstawienie, zaproszeni goście mogli przenieść się do dawnej, polskiej wsi i zobaczyć jak po trzeciej niedzieli marcowej i utopieniu Marzanny - symbolu odchodzącej zimy, dziewczęta i chłopcy przygotowywali się i obchodzili to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Przedstawione liczne religijne i ludowe obrzędy, wprawiły każdego w dobry, wiosenny nastrój.

Cieszy fakt, że wiele wielkanocnych obyczajów, pamiętanych jest także dzisiaj. A może warto wprowadzić do swoich domów jeszcze kilka innych, aby dzięki nim świąteczne dni były jeszcze bardziej rodzinne i radosne?

" Wielkanocne obyczaje

wszyscy dobrze znamy,

pamiętamy o nich,

gdy przy stole się zbieramy! ‘’

Z radosnym ALLELUJA! – uczniowie kl. I d wraz z wychowawczynią - Małgorzatą Czeczot.