Pasowanie na "Świetlika"

pasowanie 011W dniu 6 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste i wesołe Pasowanie na "Świetlika" dzieci klas I.

Zanim nastąpił ten ważny w ich życiu moment, uczniowie wzięli udział w kilku zabawach tzw. "próbach", wykazując się swoją wiedzą, umiejętnościami: śpiewali piosenki: "Jestem Polką i Polakiem", "Zostań moją przyjaciółką", słuchali audiobooka oraz piosenek: "Sowa", "Centrum Uśmiechu", uczestniczyli w zabawie z chustą animacyjną i słodziakami, odgadywali zagadki mądrej sowy, ćwiczyli w rytm piosenki: "Wygibasy z naszej klasy", przypinali karteczki z cechami wzorowego "Świetlika" na czerwonym sercu. Następie dzieci uroczyście ślubowały w obecności Dyrekcji, Wychowawców i Rodziców, że będą przestrzegać "Roty Świetlika". Dyrektor p. Jakub Patuła i Wicedyrektor p. Krystyna Gądek dokonali ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia słodziakiem i wręczając pamiątkowy dyplomik.