Mamy pierwsze miejsce drużynowo!

DSC 022405 czerwca 2019 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach, organizowany m. in. przez Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

w Tarnowie.

Tegoroczna edycja poświęcona była Beskidowi Wyspowemu, górskiemu obszarowi, do którego bardzo chętnie wracają nie tylko pasjonaci fotografii przyrodniczej, ale przede wszystkim osoby intensywnie pracujące nad swoją kondycją fizyczną.

Teren ten wyróżnia się bowiem dużą ilością odosobnionych szczytów o stromych stokach, co przyciąga zwłaszcza tych, którzy chcą zmierzyć się z własną słabością lub też przygotowują się kondycyjnie przed wyjazdem w bardzo wysokie góry. Beskid Wyspowy jest bardzo atrakcyjny także z innych względów, o czym warto przekonać się samemu podczas wakacyjnych podróży. Niemałą wiedzę na jego temat posiadają uczniowie klasy 7 d, którzy wzięli udział w konkursowych zmaganiach, zajmując drużynowo pierwsze miejsce. W skład zwycięskiej grupy reprezentującej Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego nr 1 im. Jana Pawła II weszli: Kacper Baran, Jakub Kamiński i Patrycja Oleksy. Uczniowie ci otrzymali w nagrodę pamiątkowe dyplomy, cenny sprzęt turystyczny, mapy i publikacje książkowe. Gratuluję im wspaniałego wyniku i bardzo dziękuję za ich zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Beata Wideł

opiekun Szkolnego Koła PTT nr 1