Pełna miska dla kota i psa

101Zakończyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt „Pełna miska dla kota i psa – zima 2022/2023”, zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 9 już po raz dwudziesty drugi. Wszyscy uczniowie, którym nie jest obojętny los  zwierzaków chętnie przynosili dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria.

W ramach akcji zebrano 313 kg karmy, a także miski, koce, legowiska i inne przedmioty potrzebne zwierzętom. 81 kg pożywienia dla kotów przekazano Fundacji „Zmieńmy Świat”, Tarnowski Azyl dla Zwierząt otrzymał  117 kg karmy. Wolontariusze z OTOZ Animals Inspektorat w Tarnowie odebrali od nas 115 kg produktów żywnościowych dla zwierząt. Przyniesione przez uczniów akcesoria dla psów i kotów zostały sprawiedliwie rozdzielone pomiędzy organizacje. Podczas uroczystego apelu wręczono dyplomy i nagrody najbardziej zaangażowanym w tegoroczną akcję klasom i uczniom. W imieniu zwierzaków podziękowania naszym uczniom złożył prezes Fundacji  „Zmieńmy świat”, kierownik Tarnowskiego Azylu a także przedstawiciel OTOZ Animals. Dziękujemy za otwarte serce i ofiarność. Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że naszym uczniom oraz wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Organizatorzy: Anna Dychtoń, Marta Armatys, Wolontariat Szkolny