Wycieczka na Węgry (19-21.04)

bud1Zapraszamy uczniów naszej szkoły na wycieczkę na Węgry. Wycieczka odbędzie się dniach 19-21 kwietnia 2023 r. Ze względu na trudy wyjazdu (intensywny program zwiedzania i nocny przejazd autokarem na Węgry) jest ona przeznaczona dla uczniów z klas od 6 do 8 (rok szkolny 2022/23).

Koszt wycieczki wynosi 690 zł od osoby. Cena wycieczki obejmuje przejazd autokarem, dodatkowe ubezpieczenie, dwa noclegi ze śniadaniem w Illaberek Turistaház w Sukoro, dwie obiadokolacje w restauracji, usługę przewodnika w Budapeszcie oraz bilety na komunikację miejską w Budapeszcie i na rejs statkiem wycieczkowym). Każdy uczestnik zobowiązuje się wpłacić 250 zł zaliczki do 7 marca (w razie wycofania się uczestnika, zaliczka zostanie zwrócona po odliczeniu ewentualnych poniesionych wydatków). Pozostałą kwotę należy wpłacić do dnia 10 kwietnia 2023 r. Uczestnicy wyjazdu muszą dostarczyć do 10 kwietnia kserokopię ważnego dowodu osobistego lub paszportu (w razie niedotrzymania terminu, uczeń nie będzie mógł uczestniczyć w wycieczce). Przy podejmowaniu decyzji o zapisie na wycieczkę proszę zwrócić uwagę na fakt, że część uczestników wycieczki będzie zakwaterowana w dużych pokojach (10-15 osób). Przypominam też, że wycieczki organizowane przez wychowawców klas mają pierwszeństwo przed wycieczką międzyoddziałową na Węgry. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik powienien dostarczć także pisemną zgodę na druku pobranym ze strony internetowej szkoły. Zapisy na wycieczkę przyjmuje pan Marek Sztorc.

Program wycieczki:

18.04 – Zbiórka pod szkołą o godzinie 23.00 i wyjazd w kierunku Budapesztu.

bud1     bud3

19.04 – Przyjazd do Sturova (Parkany) na Słowacji w godzinach porannych i spacer pod pomnik króla polskiego Jana III Sobieskiego. Przyjazd do Wyszehradu i zwiedzanie zamku nad Dunajem. Przejazd do Budapesztu, zwiedzanie części budańskiej z przewodnikiem: wzgórze zamkowe, kościół Macieja, baszta Rybacka, pałac królewski z fontanną Króla Macieja, pałac prezydencki. Peszt i spacer po parku miejskim Varosiglet pod zamek Vajdahunyad, plac Bohaterów. Ponadto przejazd najstarszą linią metra na kontynencie europejskim. Przyjazd na nocleg i obiadokolacja.

bala1     bala2

20.04 – Po śniadaniu wyjazd do Szekesfehervar i spacer po pierwszej stolicy Węgier: plac Koronacyjny, ratusz i katedra św. Stefana. Przejazd do Balatonfured i spacer po kurorcie nad Balatonem. Przejazd na Półwysep Tihanyi, wejście na punkt widokowy na jezioro Balaton, spacer po miasteczku i zejście nad brzeg jeziora. Przejazd do Veszprem, miasta partnerskiego Tarnowa i krótki spacer po centrum: wzgórze zamkowe z punktem widokowym na miasto, katedra św. Michała i brama Bohaterów.

bud2   eger

21.04 – Po śniadaniu przejazd do Budapesztu, zwiedzanie Pesztu z przewodnikiem: aleja Andrássyego, plac Oktogon i nowy tzw. Fashion Street, opera, bazylika św. Stefana, plac Wolności, parlament. Rejs statkiem po Dunaju. Przyjazd do Egeru, spacer po mieście: wzgórze zamkowe, minaret, kościół Minorytów, katedra św. Jana i schody przyjaźni polsko-węgierskiej. Czas na zakupy. Wyjazd w kierunku Tarnowa i powrót po północy.

ZGODA NA WYCIECZKĘ DO POBRANIA